קורות חיים וניסיון מקצועי - ד"ר אילן טל


ד"ר אילן טל, פסיכיאטר מומחה, בעל ניסיון של למעלה מ-15 שנה באבחון וטיפול פסיכיאטרי, כתיבת חוות דעת רפואיות מקצועיות וייעוץ לגורמים שונים, לרבות גופי בריאות ציבוריים ופרטיים בתחום הפסיכיאטריה.

ד"ר טל עוסק בפסיכוגריאטריה - אבחון וטיפול קשיים האופייניים למבוגרים ובני הגיל השלישי, בכתיבת חוות דעת רפואיות מקצועיות לגורמים כמו ביטוח לאומי, בית משפט, משרד הרישוי, צה"ל ועוד, הוא מומחה לאבחון פיברומיאלגיה וכן מומחה ובעל ניסיון עשיר בטיפול בחרדה.

כמו כן, ד"ר טל מקבל מטופלים בקליניקה הפרטית שלו ועוסק באבחון, ייעוץ וטיפול במגוון רחב של תחומים.

כך, הוא מסייע לאנשים הפונים בשל התמודדויות עם פחדים וחרדות, לרבות התקפי חרדה, פוביות, חרדה חברתית, התמודדויות עם משבר, טיפול בנפגעי טראומה וטיפול ב-PTSD  (הפרעה פוסט טראומטית), אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז, טיפול באנשים המתמודדים עם סטרס ולחץ נפשי וסיוע במציאת האיזון הנכון בין דרישות החיים השונות, אבחון וטיפול בדיכאון לרבות דיכאון אחרי לידה, דיכאון עקב אירוע משברי וכן בדיכאון סמוי (דיסתימיה), אבחון הפרעות אישיות ועוד.

במקביל משמש ד"ר טל כפסיכיאטר מומחה ב"בית פרוטיאה", בית לדיור מוגן בהרצליה, ומעניק שירותי אבחון וייעוץ הן למטופלים והן לצוותים רפואיים מקצועיים אשר עובדים במקום.

רקע אקדמי ומקצועי

  • בעל תואר דוקטור לרופאה מטעם אוניברסיטת באר שבע
  • בעל תואר במנהל מערכות בריאות, מטעם אוניברסיטת תל אביב בהצטיינות יתרה ומצטיין דיקאן
  • בעל הכשרה בפסיכותרפיה דינמית מטעם התוכנית לפסיכותרפיה בפקולטה לרופאה באוניברסיטת תל אביב

את התמחותו בפסיכיאטריה ערך ד"ר טל בבית החולים לבריאות הנפש "גהה" אשר בפתח תקווה וכן במרפאה קהילתית לבריאות הנפש על שם בריל, רמת חן, אשר בתל אביב.דר אילן טל - קורות חיים

ד"ר טל שימש כפסיכיאטר ברמת חן במשך מספר שנים, שם עסק באבחון, ייעוץ וטיפול פסיכיאטרי תוך שימת דגש על טיפול קהילתי באופן הקרוב לבית. בהמשך, ניהל ד"ר טל את היחידה הקלינית הרב מקצועית אשר במרפאה.

בנוסף לניסיונו הקליני העשיר, לד"ר טל ניסיון ניהולי הממוקד בתחום ניהול מערכות בריאות, במסגרתו שימש כיועץ תכנוני בעת הקמת מערך בריאות הנפש בקופת חולים כללית, לאור החלת רפורמת בריאות הנפש בארץ.

אופן הטיפול של ד"ר אילן טל

ד"ר טל דוגל בטיפול משולב, רב-גוני, המתאפשר לאור הידע התיאורטי רחב ההיקף של ד"ר טל וניסיונו העשיר.

כך, משלב ד"ר טל בין עולמות טיפול שונים זה מזה. מלבד הטיפול הפסיכיאטרי הוא נשען על תובנות של עולם הטיפול הפסיכולוגי הקלאסי, דהיינו, הטיפול הפסיכודינמי, משלב עקרונות וטכניקות של הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי וכן מעניק למטופליו כלים פרקטיים להתמודדות מעשית עם קשייהם וליצירת השינוי המיוחל.

כאמור, ד"ר טל מקבל את מטופליו בקליניקה הפרטית שלו. זו האחרונה היא חלק ממרכז ד"ר טל, מרכז מומחים רב מקצועית, אותו הקים ד"ר טל בשנת 2004 ומנהלו בפועל כיום.

למרכז יחידות מקצועיות רבות: היחידה לתמיכה רגשית ונפשית, היחידה לטיפול בהפרעות אכילה, היחידה לטיפול בהתמכרויות, היחידה לטיפול בילדים ובני נוער, היחידה המשפטית ועוד.

את היחידות השונות מאיישים אנשי מקצוע מומחים מתחום בריאות הנפש ביניהם פסיכיאטרים, פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, עובדים סוציאליים ועוד.

הקמת הקליניקה נבעה מתוך רצונו של ד"ר טל לסייע לכל אדם שפונה אליו ולמצוא לו את הטיפול שעונה בצורה הטובה ביותר לצרכיו, על ידי איש מקצוע מומחה בתחום שיהיה גם המטפל הכי טוב עבורו; כאשר כל אלו מתקיימים תחת מטרייה אחת ובאווירה משפחתית ונעימה.

המטפלים במרכז ד"ר טל הם כולם בראש ובראשונה אנשי מקצוע מומחים, בעלי ניסיון וידע טיפולי.

מעבר לכך הם גם אנשים נעימים, ידידותיים וחמים המעניקים טיפול בגובה העיניים מתוך אכפתיות כלפי המטופל, מסירות ורצון כנה לסייע לו להתמודד עם קשייו, למצות את יכולותיו ובעיקר להגיע למקום טוב יותר בחייו.

עוד מידע וקישורים:לקבלת סיוע אישי חייג/י: 03-6470305


מאמרים אחרונים

קישורים
- משבר גיל המעבר
- סובל/ת מחרדות?
- ביופידבקדיכאון בקרב בני נוער - יעל סגל | אבחון פסיכולוגי או אבחון דידקטי? | אבחון וטיפול מתאים ל ADHD | פסיכולוג או פסיכולוגית? | מפת האתר
קורות החיים של הפסיכיאטר המומחה - ד"ר אילן טל

כל הזכויות באתר שמורות לבעליו החוקיים!