טיפול זוגי או משפחתי ע''י פסיכולוג


טיפול פסיכולוגי זוגי או משפחתי 

טיפול זוגי או טיפול משפחתי הפך שכיח בימינו. אם אתם תוהים האם באמת זקוקים לטיפול כזה, רבים הסיכויים שעצם המחשבה מצביעה כי ישנם גורמים במערכת היחסים המפריעים לכם. לצערנו, גרף הגירושין בקרב זוגות נשואים הולך ועולה במשך השנים, כך שאם אינכם מעוניינים להצטרף לסטטיסטיקה שווה לשקול טיפול זוגי ולו רק בתור ניסיון.

אם היחסים בין בני המשפחה עכורים לא מומלץ להתעלם מהם ומומלץ לשקול טיפול זוגי או משפחתי על מנת לשמור על בריאות הנפש שלכם ושל משפחתכם.

טיפול זוגי – רגע לפני שמפרקים את החבילה

טיפול זוגי מוצלח מתחיל ממטפל מוצלח וכך הדבר גם לגבי טיפול משפחתי. בין אם אתם זוג צעיר החווה קשיים של תחילת הדרך או הורים המתקשים לתקשר עם ילדכם, חשוב כי טיפול פסיכולוגי זוגי או משפחתי יהיה חוויה משקמת ולא להיפך.

כדאי לדעת שתחום זה נחשב לפרוץ יחסית ולא נדרשת הסמכה מיוחדת על מנת לעבוד כמטפל זוגי או משפחתי. יחד עם זאת, יש לתת לאינטואיציה להנחות אתכם בבחירת המטפל. היות ומדובר בסוג של טיפול פסיכולוגי אל תתביישו לשאול את המטפל עוד בשיחת הטלפון המקדימה האם הוא פסיכולוג קליני, פסיכיאטר או עובד סוציאלי.

אם ההעדפה היא למטפל בעל הסמכה כלשהי, ניתן לפנות אל האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואים ולבקש מהם המלצה.  לעיתים גם המלצה מחברים שאפשר לסמוך עליהם ועל דעתם עשויה להפגיש אתכם עם מטפל ראוי. במידה והתרשמותכם הראשונית מן המטפל אינה חיובית, הרשו לעצמכם לחפש מטפל אחר. הזוגיות והמשפחה שלכם חשובים מכדי להתפשר בנושא זה.

טיפול זוגי – לבחור את סוג הטיפול המתאים

טיפול זוגי הוא תחום רחב ושיטות הטיפול בו מגוונת. אחת השאלות הראשונות שחשוב לשאול את המטפל היא באיזו שיטה הוא נוקט. בדומה לכל טיפול פסיכולוגי אחר, עשוי המטפל לנקוט בגישה משולבת או לחילופין להשתמש בטכניקה ספציפית אותה הוא מיישם.

בין גישות הטיפול המוצעות ניתן למצוא את הגישה ממוקדת השינוי, שיטת רישום החלומות, הגישה ההומניסטית ואף שיטת טיפול קבוצתית במסגרתה הטיפול נערך במקביל עם מספר זוגות - שיטה זולה יותר לרוב. שיטה יחסית חדשה היא שיטת "אימגו", המבססת את עקרונותיה על האימון האישי – קואוצינג – תוך הקניית כלים לכל אחד מבני הזוג על מנת לאפשר להם ליישם את הטיפול גם מחוץ למסגרת הטיפולית.

ליחצו כאן על מנת להתייעץ עם ד"ר אילן טל בנושא טיפול זוגי
(ראו הסירטון למטה בו ד"ר טל מסביר על ייעוץ זוגי)

טיפול זוגי או משפחתי – כמה זה עולה לנו?

טיפול זוגי או משפחתי עשוי להימשך תקופה ארוכה או קצרה ובהתאם לכך תשתנה העלות הכספית. עלות טיפול במסגרת פרטית תהיה בטווח של 300 עד 500 ₪ לשעה.

עם זאת ניתן למצוא אופציות זולות יותר במידה והנטל הכספי כבד מדי. חלק מקופות החולים מציעות סדרת טיפולים במסגרת סל הבריאות, כשעלות טיפול כזה תנוע סביב 180 ₪ לטיפול. כמו כן קיימים מספר מכונים לטיפול משפחתי אשר יציעו טיפול במחיר מופחת בהתאם למצב הכלכלי.

כאמור, חשוב לבדוק ולהתייעץ עם קרובים לפני בחירת מטפל והתחלת טיפול זוגי או משפחתי. כמו כן, מומלץ לא לדחות את הטיפול עד למצב שאי אפשר לפתור את הבעיות ולמצוא מטפל המתאים לכם בהקדם על מנת לשמור על בריאות הנפש שלכם.

ניתן לפנות אלינו בכל שאלה, נשמח לסייע ולהפנות לגורמים מקצועיים בתחום הפסיכולוגיה, לחצו כאן:  צור קשר


הדרכת הורים - הנחייה מקצועית לחיים קלים יותרחשוב שתדעו כי הדרת הורים באמצעות גורם מקצועי, פסיכולוג או איש מקצוע מתחום בריאות הנפש, עשויה לפתוח עבורכם חלון לחיים הרבה פחות קשים והרבה יותר נוחים...טיפול זוגי בבגידה - פיתרון למשבר בגידה או רומןבגידה היא בין הנושאים המורכבים, הכואבים והעדינים ביותר שזוג מתמודד עמם. הכאב, הבלבול, הספק ותחושת חוסר האמון, מביאים זוגות רבים לכדי פירוד, ולא תמיד בצדק.טיפול משפחתי Family Therapy למען יציבות המשפחהבואו לקרוא אודות היתרונות הרבים שבקבלת טיפול משפחתי. מתי ולמי רצוי לפנות לקבלת טיפול משפחתי?


לקבלת סיוע אישי חייג/י: 03-6470305


מאמרים אחרונים

קישורים
- בריאות הנפש
- טיפול פסיכיאטרי
- חרדות
- טיפול בדיכאון
- טיפול משפחתי
- הפרעת קשב וריכוז
- גירושין וילדיםדמיון מודרך | לשמוע אותך - בריאות הנפש | התמודדות עם משבר אמצע החיים | מפת האתר
על טיפול זוגי - כולל סרטון וידאו בנושא ייעוץ / טיפול זוגי מקצועי!

כל הזכויות באתר שמורות לבעליו החוקיים!