האם ידעת כי לחץ נפשי עשוי לגרום לנשירת שיער?


החיים המודרניים, האורבניים, אינם בריאים. זה עניין של קצב. הגוף שלנו אינו בנוי לעמוד בקצב ההתרחשויות והגירויים אותם הוא עובר ומקבל יום יום. הוא אינו בנוי לזיהום האוויר העירוני ולעשן המכוניות והסיגריות.

הוא אינו בנוי לישיבה ממושכת בפקקים, או מול המחשב, במשרד ממוזג ומוגן מפני השמש. הוא אינו בנוי לכימיקלים אותם הוא צורך דרך הבשר, הירקות, הפירות המהונדסים והאוכל המהיר אותו אנחנו מכניסים לגופנו. הוא לא בהכרח בנוי לספוג לחץ נפשי, ציפיות, כמות מחשבות ועומס המסרים השיווקים אותם הוא מעכל בכל יום, בכל שעה, בכל רגע.

החיים לא בריאים ויש לזה השלכות. נשירת שיער, למשל.

נשירת שיער עניין בריאותי - לא (תמיד) להאשים את התורשה

נכון, נשירת שיער, כמו הרבה דברים אחרים היא עניין של תורשה וגנטיקה. יחד עם זאת, כולנו משירים יותר שיער מבעבר, בקצב מהיר יותר ובגיל מוקדם יותר. מלבד גברים ונשים בגיל המעבר, אין שום סיבה תורשתית מדוע השיערות נושרות, זה עניין של בריאות הגוף ולרוב גם בריאות הנפש.

ברוב במקרים, ניתן לטפל בתופעה של נשירת שיער ולהחזיר את השיער לקדמותו. אפשר לעשות זאת באופן מקומי, ספציפי, ואפשר גם למנף זאת לטיפול כללי, העוקר את הבעיה מן השורש, תרתי משמע.לחץ נפשי ונשירת שיער

תזונה נכונה לחץ נפשי ונשירת שיער אצל גברים ונשים

בדיקת דם פשוטה תגלה את מה שכולנו כבר יודעים: הערכים התזונתיים של האוכל אותו אנחנו אוכלים פשוט לא מספיקים.

הגוף זקוק לאיזון של וויטמינים והורמונים, לא פחות ולא יותר. איזון זה גורם לתהליכים בסיסיים בגוף להתרחש בצורה הטובה ביותר.

בין היתר, ההורמונים אחראיים לפעילות זקיקי הקרקפת, למראה השיערה, לקצב גדילתה וליכולת שלה להתחדש שוב ושוב.

כל עוד פעילות זו תמשיך באין מפריע, אין סיבה לתופעה של נשירת שיער.

ויטמין B12, ברזל, ומינרל כמו אבץ משפיעים ישירות על השיער. למעשה, מצב השיער הוא מראה מעולה של מצב גופנו. בדיקת שיערה אחת במרפאה מקצועית לטיפול בשיער, אצל טריקולוגים מוסמכים יכולה לומר לכם על מצב הגוף מבחינת איזון הוויטמינים, המינרלים, המצב ההורמונלי ואף על המצב הנפשי.

לחץ נפשי – תנו לו לצאת!

לחץ נפשי מתבטא בגוף באופן מיידי. גם על השיער ומצבו. במצב של לחץ המוח מאותת לגוף שהוא נמצא במצב של טראומה. כתוצאה מכך, זרימת החמצן לקרקפת נפגמת ופעילות עצבית באיזור הזקיקים גורמת לנשירת שיער.

אורח חיים רגוע יותר הוא לא רק מותרות הוא בגדר הכרח בריאותי אצל נשים וגברים כאחד.

מודעות למצב היא חלק ניכר מהפיתרון. אין צורך להאשים את כל העולם ואת ההורים שלכם. אם שיערכם נושר, מאוד יכול להיות שמדובר בקריאת עזרה של הגוף.

מדע הטריקולוגיה יוכל להגיד לכם בדיוק ממה נובעת הנשירה ולהציע את הטיפול הטוב ביותר בשבילכם. חשוב להבין כי מדובר בשינוי כללי ושימת לב אל אורח החיים הכללי, אל התזונה, אל מצבנו המנטלי ושיפור איכות החיים.

קיראו בהרחבה על: המצב הנפשי שלך והקשר למחלת הסרטןלקבלת סיוע אישי חייג/י: 03-6470305


מאמרים אחרונים

קישורים
- הילד בדיכאון?
- אכילת יתר - מכורים לאוכל
- לוגותרפיה - הסברים
- גירושין וילדיםנוירוזה | מאניה דיפרסיה | הכל על ריטלין | טיפול בהתמכרויות | סכיזופרניה | אלצהיימר | חרדה חברתית | מפת האתר
האם ידעת כי לחץ נפשי עשוי לגרום לתופעות של נשירת שיער אצל נשים וגברים כאחד?

כל הזכויות באתר שמורות לבעליו החוקיים!