מידע על סיוע של פסיכולוג תעסוקתי – קליני


תקיעות בקריירה – פתרונות של טיפול פסיכולוגי

העשייה שלנו מאד חשובה בחיינו. כאשר אנו עוסקים במשהו שאנחנו לא אוהבים ואיננו מממשים את הפוטנציאל הגלום בנו, זה עלול לגרום לתסכול רב. מחוסר המימוש המקצועי סובלים הן הגוף והן הנפש.

לעיתים, פסיכולוג תעסוקתי עשוי לסייע לכם להתמודד עם הקשיים שתחוו בדרך אל המימוש העצמי המיוחל.

בעידן שלנו שמשתנה ללא הרף אנשים מחליפים עבודות, מקצועות ותפקידים לעתים קרובות יותר בהשוואה למה שהיה לפני כמה דורות. ישנם אנשים שהתמזל מזלם ובחרו עוד בתחילת דרכם את המקצוע המתאים שממנו נהנים כל יום.

לצדם יש לא מעט כאלה שמחפשים את עצמם כל הזמן או מרגישים תקועים בקריירה שלהם ולא יודעים איזה כיוון לבחור. לרוב, במסגרת טיפול אצל פסיכולוג תעסוקתי – קליני תגלו שהתקיעות אינה נובעת מאפשרויות תעסוקתיות מוגבלות אלא מקשיים אישיים שלכם.

נקודת המפנה יכולה להיות עוד בתחילת דרכנו, כאשר אנו צריכים לבחור מקצוע ולהחליט באיזה תחום לרכוש השכלה או איפה להתחיל לעבוד. לא מעט קורה שבתום הלימודים של ארבע- חמש שנים מבינים שזה בכלל לא התחום המתאים ליכולות ולכישורים שלנו ושאנו לא אוהבים אותו.

במקרים אחרים ישנם אנשים שעובדים שנים בעבודה מסוימת ולא סובלים אותה, מרגישים שהם בכלל לא במקום הנכון וצריכים לעסוק בתחום אחר. הרבה פעמים בוחרים מקצוע יוקרתי בשביל הכנסה נאה וגם נשארים שנים בעבודה כי היא מביאה פרנסה טובה, למרות שלא ממש אוהבים אותה.

יחד עם זאת, לעתים קרובות אנשים גם לא מתפרנסים טוב ממה שהם עושים וגם לא נהנים מזה או לחילופין נודדים מעיסוק לעיסוק בלי הכנסה קבועה, מה שגורם לקשיים כלכליים ולתסכול רב.

טיפול פסיכולוגי בדרך אל המודעות...

התקיעות בקריירה יכולה להימשך שנים ויכולה להוות שלב מסוים בחיים המקצועיים שנמשך תקופה קצרה יחסית שאחריו תבוא פריחה ועלייה. בכל מקרה, מודעות למצב שבו אנו נמצאים היא אבן דרך ראשונה וחשובה מאד בתהליך של מימוש עצמי ויציאה מתקיעות.

כאשר אנחנו נבין למה נתקענו, נבין גם איך אפשר להתקדם מהנקודה הזאת. הבחירות המקצועיות שלנו תלויות באופן משמעותי בהיסטוריה המקצועית של משפחתנו הקרובה, בקשר שלנו עם הורינו ובניסיון העבר שלנו. כאשר נצליח לפענח את מקור הבעיה, נוכל גם למצוא דרך לפתור אותה.

מה שחשוב זה לא לשבת בחיבוק ידיים ולחכות לנס שיקרה, היות וכך רק ניכנס לדיכאון עמוק ונגרום נזק רב יותר לעצמנו. אם אתם מרגישים שאתם לא מממשים את עצמכם, לא אוהבים את מקום העבודה שלכם ואת מה שאתם עושים או שכל הזמן נמצאים בחיפוש תעסוקה, כדאי לכם לשבת עם עצמכם ולהקשיב למה שבאמת חשוב לכם כדי להבין מה אתם אוהבים ורוצים לעשות.

לא יזיק לפנות לייעוץ מקצועי אצל פסיכולוג תעסוקתי - קליני ולקרוא חומר בנושא. תהליך ההחלמה המקצועית יכול להיות מאד מהיר כשפשוט "ייפול לכם האסימון" ומיד תדעו איך עליכם לפעול. יחד עם זאת, חשוב להבין שלרוב זהו תהליך ממושך בשל מורכבות הבעיה. אל דאגה, לא צריך להתייאש! מדובר בייעוד ובמימוש העצמי שלכם.

אם כבר זיהיתם את התקיעות בקריירה, אל תהססו לפעול ולפנות לעזרה אם יש צורך כדי לצאת ממנה.

מציאת העשייה הנכונה עבורכם יכולה להביא לסיפוק רב, לשלמות ושלווה נפשית וגם לבריאותכם הפיזית.

ניתן לפנות אלינו בכל שאלה, נשמח לסייע ולהפנות לגורמים מקצועיים כמו פסיכולוגים או פסיכיאטרים, לחצו כאן:  צור קשר

לקבלת סיוע אישי חייג/י: 03-6470305


מאמרים אחרונים

קישורים
- טיפול פסיכולוגי
- מהי לוגותרפיה
- טיפול תרופתי
- התמכרות
- השפעת גירושין על ילדים
- טיפול אלטרנטיבי
- מהי פוסט טראומה?חרדות בלימודים | מאניה דיפרסיה | דיכאון אחרי לידה | הפרעות אכילה | הפרעת קשב וריכוז | מהי פיברומיאלגיה? | מפת האתר
כיצד מתמודדים עם תקיעות תעסוקתית - טיפול פסיכולוגי - פסיכולוג תעסוקתי

כל הזכויות באתר שמורות לבעליו החוקיים!