מחפשים פסיכיאטר לילדים?


פסיכיאטר ילדים, ממש בדומה לפסיכיאטר מבוגרים, הוא רופא שלמד בבית הספר לרפואה ולאחר תקופת התמחות שנמשכה כארבע שנים וחצי עמד בהצלחה בבחינות וקיבל תואר פסיכיאטר ילדים ונוער מומחה.

פסיכיאטר ילדים או כל פסיכיאטר רגיל הוא דוקטור לרפואה שתחום עיסוקו הוא בריאות הנפש.

פסיכיאטר ילדים עוסק באבחון ובטיפול רפואי פסיכיאטרי בילדים ובנוער.

לרוב מטפל הפסיכיאטר בבעיות הנפשיות השונות באמצעות תהליכי פסיכותרפיה או באמצעות תרופות, כאשר אלו נחוצות לצורך השבת האיזון הביוכימי לגוף ולצורך הקלה משמעותית בתסמינים שונים.
 
שלא כמו שנהוג לחשוב, ילדים הם שונים ממבוגרים והצרכים ההתפתחותיים והרגשיים שלהם שונים מאוד מהצרכים של המבוגרים. מסיבה זו, עוסק פסיכיאטר ילדים מומחה, כדרך שבשגרה, באבחון מקצועי של בעיות רגשיות ונפשיות הייחודיות לילדים, במתן טיפול תרופתי ובעת הצורך גם בהפניה לאשפוז.
 
רבים מההורים עדיין נרתעים מפנייה לפסיכיאטר ילדים כאשר ילדם במצוקה, אם בשל דעות קדומות ואם בשל החשש שהטיפול יפגע בילד ובעתידו. חשוב להדגיש, כי לא כל פנייה לפסיכיאטר ילדים משמעותה בהכרח שימוש בטיפול תרופתי.

פסיכיאטר ילדים מקצועי לרוב יעדיף כשלב ראשון לנסות ולטפל בילד בשיטות אחרות וישתמש בהליך התרופתי רק כאשר הוא מעריך כי טיפול זה הכרחי. לעיתים לאחר האבחון הראשוני, ייפנה פסיכיאטר הילדים את ההורים, את הילד או את הנער לטיפול אצל פסיכולוג קליני או פסיכולוג ילדים.

לאחר הערכה ואבחון, אף ייתכן כי פסיכיאטר הילדים ימליץ על טיפול משפחתי כולל, כאשר הוא יזהה כי הבעיה של הילד היא חלק מבעיה רחבה יותר. בעת הצורך ימליץ הפסיכיאטר על טיפול תרופתי שיקל על הילד להתמודד עם בעיותיו ובעיקר כאשר נראה כי בעיות אלה נובעות מחוסר איזון ביוכימי.
 
ילדים הם מעצם טבעם ובשונה ממבוגרים גמישים מאוד מבחינת יכולתם להירפא, ולרוב הם מבריאים בכוחות עצמם ממחלות גופניות שונות שמבוגרים עלולים לסבול מהן לאורך שנים.

מסיבה זו, גם התמודדותם עם בעיות רגשיות ויכולתם להחלים מהן הן גבוהות ביחס למבוגרים. אך שלא כמו מבוגרים, נדרשים הילדים לתמיכה גדולה יותר ויש להם צורך רב יותר ברווחה רגשית ונפשית.

נוסף לכך, פסיכיאטר הילדים מודע לכך שתקופת הילדות היא משמעותית ביותר ומשפיעה באופן ישיר ועקיף על תקופת הבגרות הממתינה באופק; תקופת הילדות מתאפיינת בהתפתחות מואצת, גופנית ונפשית כאחד, בגיבוש העצמיות, ברכישה של מיומנויות חברתיות ולימודיות ובעיצוב האישיות.

קשיים שלא טופלו בשלב זה עלולים להשפיע מאחור יותר או אף להחמיר במהלך השנים.

ישנן לא מעט בעיות רגשיות ונפשיות האופייניות לתוקפת הילדות: מתח רב, חרדות שונות, פחדים, דיכאון, הפרעות קשב וריכוז הם רק חלק קטן מהן.

לרוב לצורך האבחון ולצורך מציאת פתרון מתאים מסתייע פסיכיאטר הילדים באנשי מקצוע נוספים; בפסיכולוגים לילדים, במרפאים בעיסוק, בעובדים סוציאליים ובשאר אנשי מקצוע שעשויים לעזור.

נוסף לכך, פועל הפסיכיאטר בשיתוף מלא עם ההורים במטרה לסייע לילד להתגבר על קשייו ולשפר את היחסים והאינטראקציה המשפחתית.
 
קירוא בהרחבה על: כדורים ותרופות להפרעות מצב רוח

ניתן לפנות אלינו בכל שאלה, נשמח לסייע ולהפנות לגורמים מקצועיים כמו פסיכולוגים או פסיכיאטרים, לחצו כאן:  צור קשר 

לקבלת סיוע אישי חייג/י: 03-6470305


מאמרים אחרונים

קישורים
- טיפול פסיכולוגי לילדים
- טיפול לילדים
- גירושין וילדים
- טיפולים אלטרנטיביים
- טיפול בהתמכרות
- חרדות חברותיות
- לוגותרפיההפרעות אכילה | הפרעת קשב וריכוז | דיכאון אחרי לידה | פוסט טראומה | לחץ נפשי | פסיכולוג תעסוקתי | מפת האתר
מהו טיפול פסיכיאטרי לילדים - פסיכיאטר לילדים

כל הזכויות באתר שמורות לבעליו החוקיים!